Skip to content Skip to footer

Ibuprofen 200 mg omhulde tabletten, 10 stuks

3.00

Uitverkocht

Categorie: Product ID: 2591

Beschrijving

Leidapharm Ibuprofen 200 mg heeft een pijnstillende, koortswerende en ontstekingsremmende werking en kan gebruikt worden bij menstruatiepijn, kiespijn, hoofdpijn, spierpijn, reumatische pijn of koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na inenting.Elke tablet bevat 200 mg van de werkzame stof ibuprofen. Dit geneesmiddel is geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar.Gebruik dit middel niet als u allergisch bent voor ibuprofen of voor één van de andere bestanddelen van Leidapharm Ibuprofen 200 mg of als u astma-aanvallen of andere overgevoeligheidsreacties heeft gehad na eerder gebruik van soortgelijke geneesmiddelen. U mag dit middel niet gebruiken als u een maagdarmzweer, maagdarmbloedingen of andere bloedingen zoals hersenbloedingen heeft, als u een ontsteking heeft van de dikke darm die met zweervorming gepaard gaat, als u ernstige lever- of nierfunctiestoornissen heeft, als het hard onvoldoende pompkracht heeft. Gebruik dit middel ook niet gedurende de laatste drie maanden van de zwangerschap of wanneer u snel last heeft van bloedingen of met bloedverdunnende middelen wordt behandeld.Lees voor gebruik de bijsluiter.BijsluiterDe meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.Wanneer en hoe te gebruiken?GebruiksadviesDe tabletten kunnen het beste in hun geheel ingenomen worden met een ruime hoeveelheid water (half glas). Reumapatiënten die last hebben van ochtendstijfheid, kunnen de eerste dosis eventueel direct na het ontwaken op de nuchtere maag met wat thee of een andere drank innemen. Omdat dit op de nuchtere maag gebeurt, wordt het middel snel opgenomen en treedt snel verlichting van de pijn en ochtendstijfheid op. De volgende doses kunnen na de maaltijd met een ruime hoeveelheid water ingenomen worden.DoseringVoor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar is de eerste dosis 400 mg (2 tabletten) zonodig gevolgd door 200-400 mg (1 of 2 tabletten) per keer.Menstruatiepijn: Beginnen met 1200 mg (6 tabletten) per dag verdeeld over 3-4 keer. In ernstige gevallen kan de dosering worden verhoogd tot 1600 mg (8 tabletten) per dag verdeeld over 3-4 keer.Maximale doseringMaximaal 1200 mg (6 tabletten) per 24 uur.LeeftijdVanaf 12 jaar.Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?Contra-indicatiesU mag dit middel niet gebruiken in de volgende gevallen:Als u allergisch (overgevoelig) bent voor ibuprofen of voor één van de andere bestanddelen van Leidapharm Ibuprofen 200 mg;Als u astma-aanvallen of andere overgevoeligheidsreacties heeft gehad na eerder gebruik van soortgelijke geneesmiddelen (zoals acetylsalicylzuur);Als u een maagdarmzweer (bestaand of steeds terugkerend), maagdarmbloedingen of andere bloedingen zoals hersenbloedingen heeft;Als u een ontsteking heeft van de dikke darm die met zweervorming gepaard gaat (colitis ulcerosa);Als u ernstige lever- of nierfunctiestoornissen;Als het hart onvoldoende pompkracht heeft (ernstig hartfalen);Gedurende de laatste drie maanden van de zwangerschap;Ook mag u ibuprofen niet gebruiken wanneer u last heeft van bloedingen of met bloedverdunnende middelen wordt behandeld.Wanneer is voorzichtigheid geboden?RisicowaarschuwingWees extra voorzichtig met dit middel bij hart- en vaataandoeningen en bij maagdarmstelselaandoeningen.

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Ibuprofen 200 mg omhulde tabletten, 10 stuks” te beoordelen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Tabak of alcohol kopen?

Niks onder de 18

Begrepen