Skip to content Skip to footer

Paracetamol tabletten 500 mg, 20 stuks

2.50

Op voorraad

Categorie: Product ID: 2588

Beschrijving

HTP Paracetamol tabletten hebben een pijnstillende en koortsverlagende werking. De tabletten worden gebruikt bij de symptomatische behandeling van milde tot matig pijn en/of koorts.HTP Paracetamol tabletten bevatten 500 mg van de werkzame stof paracetamol. De tabletten zijn geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 6 jaar. Gebruik dit middel niet als u allergisch bent voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.Lees voor gebruik de bijsluiter.BijsluiterDe meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.Wanneer en hoe te gebruiken?GebruiksadviesDe tabletten met een ruime hoeveelheid water innemen.Tussen twee innamen dient minstens 4 uur te liggen. Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema.DoseringVolwassenen en kinderen vanaf 15 jaar (> 55 kg lichaamsgewicht): 1-2 tabletten van 500 mg per keer.Kinderen van 6 tot 9 jaar: 1/2 tablet van 500 mg per keer.Kinderen van 9 tot 12 jaar: 1 tablet van 500 mg per keer.Kinderen van 12 tot 15 jaar: 1 tablet van 500 mg per keer.Maximale doseringVolwassenen en kinderen vanaf 15 jaar (> 55 kg lichaamsgewicht): maximaal 6 tabletten van 500 mg per dag.Kinderen van 6 tot 9 jaar: maximaal 4-6 doseringen per dag.Kinderen van 9 tot 12 jaar: maximaal 3-4 doseringen per dag.Kinderen van 12 tot 15 jaar: maximaal 4-6 doseringen per dag.Het minste aantal toedieningen per etmaal is bestemd voor de jongste kinderen in een bepaalde groep.Interactie met voedselBij chronisch alcoholisme dient de dagdosering de 2 gram paracetamol niet te overschrijden (dit komt overeen met 4 tabletten HTP Paracetamol 500 mg).LeeftijdVanaf 6 jaar.Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?Contra-indicatiesU mag dit geneesmiddel niet gebruiken als u allergisch bent voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.Wanneer is voorzichtigheid geboden?RisicowaarschuwingNeem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt in geval van:Lever- of nierfunctiestoornissen;Matige tot ernstige nierinsufficiëntie (onvoldoende werking van de nieren);Milde tot ernstige leverinsufficiëntie (onvoldoende werking van de lever);Syndroom van Gilbert;Glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie;Hemolytische anemie;Uitdroging;Chronische ondervoeding;Astmatische patiënten die gevoelig zijn voor aspirine (= acetylsalicylzuur).De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de volgende situaties:volwassenen die minder dan 50 kg wegen;milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische geelzucht);uitdroging;chronische ondervoeding.Gelijktijdig gebruik met medicijnenNiet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten. Gebruikt u naast HTP Paracetamol nog andere geneesmiddelen, of heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat gebruiken? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Voor een volledig overzicht van geneesmiddelen waar u rekening mee moet houden, zie de bijsluite

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Paracetamol tabletten 500 mg, 20 stuks” te beoordelen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Tabak of alcohol kopen?

Niks onder de 18

Begrepen